تاریخ انتشار : شنبه 24 تیر 1402 - 8:50
کد خبر : 1311

پس از ۲۷ سال انتظار؛ محور پاتاوه دهدشت به طور رسمی افتتاح می شود

پس از ۲۷ سال انتظار؛ محور پاتاوه دهدشت به طور رسمی افتتاح می شود

معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از محور پاتاوه_ دهدشت بازدید کرد و گفت: این محور در سفر رئیس جمهور به طور رسمی افتتاح خواهد شد. به گزارش امید مردم، علی محمد روستا که به همراه مدیرکل‌ راه و شهرسازی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از آخرین وضعیت

معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از محور پاتاوه_ دهدشت بازدید کرد و گفت: این محور در سفر رئیس جمهور به طور رسمی افتتاح خواهد شد.
به گزارش امید مردم، علی محمد روستا که به همراه مدیرکل‌ راه و شهرسازی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از آخرین وضعیت پروژه پاتاوه به دهدشت بازدید می کرد، به خبرنگار امید مردم گفت: محور پاتاوه به دهدشت از مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری در سال ۷۳ است. وی با بیان اینکه پاتاوه به دهدشت یکی از پروژه‌های حساس ملی است، بیان کرد: این محور کهگیلویه و بویراحمد را از بن بست خارج می‌کند و کریدور شمال به جنوب محسوب می‌شود. روستا بیان کرد: پروژه در یک بازده زمانی متوقف شده بود اما در دولت سیزدهم با اختصاص اعتبار سرعت گرفت. وی با بیان اینکه ۱۴۰۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شد، افزود: پروژه به قیمت امروز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است. روستا عنوان کرد: طول کل پروژه ۱۳۶ کیلومتر است که ۱۷ دستگاه تونل و گالری به طول حدود ۱۰ کیلومتر و بیست دستگاه پل با دهانه های ۲۰ تا ۸۰‌ متر را دربردارد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: تقاطع کندی خوری و تقاطع سوق از محورهای پر خطر این پروژه است که عملیات آنها پس از رفع معارض آغاز و سرعت‌کاه نصب می‌شود. وی عنوان کرد: پروژه پاتاوه به دهدشت پس از ۲۷ سال به طور رسمی در سفر دولت به استان افتتاح و در اختیار مردم قرار می‌گیرد. روستا بیان کرد: از مجموع ۱۵ تونل در مسیر ۷ تونل دارای روشنایی ثابت است که اعلام کردیم تا زمانی که کارهای اساسی برای روشنایی ثابت انجام شود روشنایی موقت تونل‌ها تامین شود. معاون استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: افتتاح این مسیر علاوه بر تسهیل در روند رفت و آمد از جنوب به مرکز و شمال کشور رونق اقتصادی و مالی را به همراه خواهد داشت.

برچسب ها :

ناموجود