تاریخ انتشار : دوشنبه 12 تیر 1402 - 7:03
کد خبر : 1265

وضعیت نامناسب شهر یاسوج محصول ناکارآمدی

وضعیت نامناسب شهر یاسوج محصول ناکارآمدی

همت الله دانش //  شهر یاسوج، پایتخت طبیعت ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است. شهری که وضعیت نامناسب آن ازهر نظر محصول سوء مدیریت‌ها و بی‌برنامگی‌ها و ناکارآمدی‌های که سال‌های اخیر بر شهرداری یاسوج حاکم بوده است. هر چند نباید همه چیز را به گردن نستهن مقدم انداخت، اما به اندازه خودش مقصر

همت الله دانش //  شهر یاسوج، پایتخت طبیعت ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است. شهری که وضعیت نامناسب آن ازهر نظر محصول سوء مدیریت‌ها و بی‌برنامگی‌ها و ناکارآمدی‌های که سال‌های اخیر بر شهرداری یاسوج حاکم بوده است. هر چند نباید همه چیز را به گردن نستهن مقدم انداخت، اما به اندازه خودش مقصر است. اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج تمام بگو و مگوهایشان با نستهن مقدم سر رفتن و ماندن او بود. کمتر دیدیم که اعضای شورای شهر یاسوج طرح جامعی برای رفع یک مشکل اساسی شهر بدهند.
ترافیک نَفَس همه شهروندان یاسوج را گرفته و در چند نوبت ترافیک در این شهر کلافه کننده و زجرآور است. اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج کی و کجا صدایشان برای این ترافیک بالا رفت! کی، چگونه و کجا در باره نبود پارکینگ در سطح شهر یاسوج صدایشان بالا رفت! جلوی کدام تخلف و فساد در زمان اعضای فعلی شورای اسلامی شهر یاسوج گرفته شد!
بالاخره نستهن مقدم با هر عملکردی از شهرداری یاسوج رفت و تلنباری از مشکلات بر دوش شهر یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سنگینی می‌کند. از رها شدن زباله‌ها سَر کوچه‌ها گرفته تا وضعیت نابهنجار آسفالت برخی خیابان‌ها و کوچه‌ها و همچنین چاله و چوله‌های که امان رانندگان را بریده و هر روز دردسر جلوی بندی خودروهایشان را دارند بخشی از مشکلات این شهر است.. مهمتر از تغییر شهردار، سامان دهی شهر یاسوج مهم است که اعضای شورای شهر یاسوج باید هر چه سریعتر برای آن چاره‌ای بیندیشند.
حال که نسهتن مقدم پس از حاشیه ها و کش و قوس‌ها و بگو مگو‌های فراوان عطای مدیریت در شهرداری یاسوج را به لقایش بخشید و بنا به گفته خودش برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا داد اما باید اذعان کنیم که شورای شهر به عنوان منتخبین مردم که شهردار را انتخاب می نمایند و بر اعمال او نظارت می کنند تا کنون نتوانسته اند طرحی جامع و عملی برای رفع مشکلات شهر یاسوج ارایه نمایند تا جایی که برخی بر این باورند که بخش زیادی از مشکلات شهرداری به شورای شهر برمی گردد بنابراین نمی توان گفت با کنار رفتن نستهن مقدم از مدیریت شهری یاسوج همه مشکلات برطرف شده و یا خواهد شد.
شهر یاسوج آنچنان در مشکلات فرو رفته که رفع همه آن‌ها کار یک روز دو روز و یک سال و دوسال نیست و باید همه نیرو‌ها و ظرفیت‌ها و امکانات پای کار بیایند تا یاسوج سر و شکل شهری پیدا کند.
به هر حال شهروندان یاسوجی انتظار دارند اعضای شورای شهر با کنار گذاشتن اختلافات خود، فکری اساسی برای بهبود وضعیت شهر نمایند و با پرهیز از حاشیه سازی و درگیری با حاشیه ها در مدت باقی مانده به عهد و پیمانها و وعده های خود با مردم در زمان انتخابات وفادار بمانند چرا که اگر قصدی مبنی بر حضور مجدد در شورای شهر داشته باشند سالی دیگر باید خود را در معرض رای و نظر مردم قرار دهند.

برچسب ها :

ناموجود