تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 دی 1401 - 13:37
کد خبر : 581

هتل ورزش یاسوج؛ ۱۶ سال در کما

هتل ورزش یاسوج؛ ۱۶ سال در کما
۱۶ سال پیش کلنگ هتل ورزش یاسوج با برنامه زمان‌بندی ۳ ساله به زمین زده شد ولی بعد از ۱۶ سال همچنان در کما بوده و تنفس مصنوعی می‌گیرد

۱۶ سال پیش کلنگ هتل ورزش یاسوج با برنامه زمان‌بندی ۳ ساله به زمین زده شد ولی بعد از ۱۶ سال همچنان در کما بوده و تنفس مصنوعی می‌گیرد.
پروژه هتل ورزش مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۸۵ کلنگ‌زنی شد و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده قرار بود در یک بازه زمانی ۳ ساله به اتمام برسد اکنون پس از گذشت ۱۶ سال همچنان تکمیل نشده و نیمه کاره رها مانده است.
هتل ورزش یاسوج در ردیف پروژه‌های پیر استان قرار گرفته و با این شرایط تزریق قطره‌چکانی اعتبارات هنوز معلوم نیست اتمام این پروژه تا چندسال دیگر طول بکشد.عملیات اجرای احداث هتل ورزش یاسوج در سال ۸۵ در زمینی به مساحت ۴ هزار مترمربع در پنج طبقه شامل رستوران، خوابگاه در دو طبقه شامل ۲۸ اتاق به تعداد ۲۴۰ تخت، ۸ واحد سوئیت و سالن آمفی تئاتر آغاز شد.
هتل ورزشی یاسوج تا پایان دی‌ماه امسال بالغ بر مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی برای احداث آن هزینه شده و با وجود گذشت ۱۶ سال از آغاز آن حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.اجرای پروژه‌های ریز و درشت متعدد که سبب کاهش اعتبارات بین پروژه‌ها شده، عدم تخصیص کامل و به موقع اعتبارات لازم، تورم و افزایش نرخ مصالح ساختمانی و عدم پیگیری‌های لازم از سوی مسئولان دستگاه‌های اجرایی جهت تامین اعتبار و اتمام پروژه از مهمترین مشکلات سد راه تسریع در تکمیل و بهره برداری از پروژه هتل ورزش کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو اقلیم متقاوت آب و هوایی (گرمسیری و سردسیری) شرایط مناسبی برای برای میزبانی از مسابقات و اردوهای مختلف ورزشی را دارد که به دلیل عدم تامین زیرساخت‌ها ذر این زمینه لنگ می‌زنیم.در زمستان در مناطق سردسیری این استان شاهد دمای هوای چندین درجه زیر صفر هستیم و درست در همان زمان در شهرستان‌های گرمسیری شاهد دکای چندین درجه بالای صفر هستیم که این خود یک مزیت برای برگزاری برخی دوره‌ها و تمرین‌های ورزشی است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: پروژه هتل ورزش یاسوج هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل و افتتاح آن ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
عین الله دهقان با اشاره به اینکه عملیات ساخت هتل ورزش شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع از سال ۱۳۸۶ آغاز شده است، افزود: این پروژه در پنج طبقه، شامل رستوران، خوابگاه در دو طبقه شامل ۲۴ اتاق به تعداد ۲۴۰ تخت، ۸ سوئیت و سالن آمفی تئاتر در دست ساخت و احداث است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی برای هتل ورزش یاسوج هزینه شده است، ادامه داد: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز سال ۱۴۰۳ این پروژه افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.
وی، نیاز جامعه ورزش استان به هتل ورزش را برای میزبانی رقابت‌های کشوری مهم و ضروری دانست و از مسولان برای تکمیل این طرح همکاری های لازم را انجام دهند.