تاریخ انتشار : دوشنبه 6 شهریور 1402 - 8:36
کد خبر : 1449

نماینده گچساران در مجلس هشدار داد: سد خرسان ۳ ، حیات در دنا را نابود خواهد کرد

نماینده گچساران در مجلس هشدار داد: سد خرسان ۳ ، حیات در دنا را نابود خواهد کرد

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس تأکید کرد: سد خرسان ۳ علاوه بر زیر آب بردن ۱۷ روستا، حیات در رشته کوه دنا را به نابودی خواهد کشاند. به گزارش امید مردم، سید ناصر حسینی پور اظهار داشت: مردم و مسئولان شهرستان گچساران مخالف تعطیلی بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان و جایگزینی بیمارستان ۱۴۰

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس تأکید کرد: سد خرسان ۳ علاوه بر زیر آب بردن ۱۷ روستا، حیات در رشته کوه دنا را به نابودی خواهد کشاند.
به گزارش امید مردم، سید ناصر حسینی پور اظهار داشت: مردم و مسئولان شهرستان گچساران مخالف تعطیلی بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان و جایگزینی بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی نرگسی هستند و این موضوع را نیز به اطلاع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسانده‌ام.
وی خواستار تفکیک ساختار دو بیمارستان شهید رجایی و نرگسی به صورت مجزا شد و افزود: در گفت‌وگویی که با بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه داشتم، وی با فعالیت هر دو بیمارستان موافق شده‌اند.
حسینی پور ابراز کرد: گفته می‌شود در روز هفتم شهریورماه جلسه اعطای مجوز به سد خرسان ۳ در سازمان محیط زیست کشور برگزار می‌شود به این سازمان هشدار می‌دهم که اگر از حقوق مسلم این سرزمین کوتاه بیاید به این موضوع ورود جدی خواهیم داشت، زیرا این سد علاوه بر زیر آب بردن ۱۷ روستا، حیات در رشته کوه دنا را به نابودی خواهد کشاند.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به تنش آبی در منطقه عشایری باباکلان به دلیل خشکسالی‌های سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: آب شرب عشایر از تنها چاه آبی قابل بهره‌برداری واقع در منطقه عشایری کلک، روبروی روستای سربیشه تأمین می‌شود و به وسیله تانکر‌های سیار به مناطق عشایری منتقل می‌شود.
حسینی‌پور یادآور شد: متأسفانه به دلیل مسافت زیاد چاه از مناطق عشایری حوزه باباکلان، امکان تأمین آب شرب عشایر این حوزه از این چاه امکانپذیر نیست که انتظار می‌رود با همکاری شرکت نفت و گاز گچساران تحت عنوان مسئولیت‌های اجتماعی، با انشعاب از خط لوله آب آن شرکت و احداث منبع ذخیره توسط سازمان امور عشایر این مشکل برطرف شود.
وی با ابراز نگرانی از تأخیر در اجرای برخی پروژه‌های راهداری خاطرنشان کرد: پروژه آسفالت کمربندی بهشت زهرا تعیین تکلیف شود زیرا تأخیر در آسفالت بعد از انجام عملیات بیس‌ریزی و زیرسازی پذیرفتنی نیست.

برچسب ها :

ناموجود