تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1402 - 2:35
کد خبر : 1346

نماینده گچساران در حضور رئیس جمهور گلایه کرد: گچساران ثروت ساز درمانده در هزار متر تونل دیل

نماینده گچساران در حضور رئیس جمهور گلایه کرد: گچساران ثروت ساز درمانده در هزار متر تونل دیل

نماینده مردم گچساران و باشت در نشست شورای برنامه ریزی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با گلایه گفت: گچساران برای کشور ثروت ساز است ولی در تکمیل هزار و ۳۰۰ متر ا ز تونل دیل درمانده ایم. به گزارش امید مردم ، شامگاه دوشنبه (۲۶ تیرماه ۱۴۰۲) نشست شورای برنامه ریزی و توسعه

نماینده مردم گچساران و باشت در نشست شورای برنامه ریزی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با گلایه گفت: گچساران برای کشور ثروت ساز است ولی در تکمیل هزار و ۳۰۰ متر ا ز تونل دیل درمانده ایم.

به گزارش امید مردم ، شامگاه دوشنبه (۲۶ تیرماه ۱۴۰۲) نشست شورای برنامه ریزی و توسعه و فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از وزرا و مسوولان کشوری و استانی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه یاسوج برگزار شد. سید ناصر حسینی پور در حضور رئیس جمهور گفت: اگر گچساران بخاطر تولید روزانه ۲۶ هزار بشکه نفت خوب است، سد چمشیر با ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب و بخاطر سد کوثر با ۵۸۵ میلیون متر مکعب و یک میلیون اتیلن خوب است. نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: گچساران برای کشور ثروت ساز است ولی تونل دیلی داریم که هزار و ۲۸۵ متر آن کار شده و برای تکمیل یک هزار و ۳۰۰ متر باقی مانده، درمانده ایم این در حالی است که این تونل ادامه دهنده کریدور شمال به جنوب، همین جاده پاتاوه دهدشت است. حسینی در خصوص کارخانه بیواتانول باشت اظهار کرد: قرار بوده که در دور اول سفر ۵۰ میلیارد بلاعوض برای کارخانه بیواتانول کمک داده شود، به آن مصوبه عمل نشد.
حسینی در خصوص حق عوارض آلایندگی مردم گچساران گفت: دستور دهید عوارض آلایندگی ما به ازای بیماری ریه های ما در ماده یک تبصره ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده منطقه گچساران را بدهند، تا بتوانیم این هزینه را صرف زیرساخت های سلامت و بهداشت و آبادانی روستاها کنیم. حسینی پور بیان کرد: پتروپالایشگاه را می توانند با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کنند، آقای اوجی، سلاجقه و … کار را آغاز کنند تا شاهد اشتغال زایی در گچساران باشیم. وی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی بر اساس مصوبه مجلس حق گچساران است ادامه داد: سد شیو می‌تواند حدود ده هزار هکتار از اراضی کشاورزی در دو شهرستان باشت و ممسنی را آبیاری کند. حسینی اضافه کرد: انتظار می‌رود راه آهن خوزستان، گچساران و فارس و پتروپالایشگاه گچساران نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.

برچسب ها :

ناموجود