تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1402 - 4:22
کد خبر : 1338

نماینده بویراحمد در حضور رئیس جمهور عنوان کرد: راه آهن اقلید – یاسوج در کما

نماینده بویراحمد در حضور رئیس جمهور عنوان کرد: راه آهن اقلید – یاسوج در کما

نماینده بویراحمد و دنا در حضور رئیس جمهور از تعطیلی پروژه راه آهن اقلید – یاسوج انتقاد کرد و گفت: پروژه راه آهن یاسوج – اقلید به کما رفته است. به گزارش امید مردم، شامگاه دوشنبه (۲۶ تیرماه ۱۴۰۲) نشست شورای برنامه ریزی و توسعه و فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سید

نماینده بویراحمد و دنا در حضور رئیس جمهور از تعطیلی پروژه راه آهن اقلید – یاسوج انتقاد کرد و گفت: پروژه راه آهن یاسوج – اقلید به کما رفته است.
به گزارش امید مردم، شامگاه دوشنبه (۲۶ تیرماه ۱۴۰۲) نشست شورای برنامه ریزی و توسعه و فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از وزرا و مسوولان کشوری و استانی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه یاسوج برگزار شد.
نماینده بویراحمد و دنا در آغاز سخن به تعریف و تمجید از رئیس جمهور پرداخت و از ستودنی بودن ابراهیم رئیسی نه فقط در ایران بلکه در حوزه های فرامرزی سخن به میان آورد.
مهدی روشنفکر که احتمالا از قبل بنا را بر تعریف و تمجید گذاشته بود علاوه بر رئیس جمهور از حضور وزرا، کارشناسان، معاونین رئیس جمهور، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و تمام کسانی که همراه سفربودند به نام تشکر کرد تا کسی از قلم نیفتد اسباب دلخوری کسی را باعث نشود.
نماینده مردم بویراحمد و دنا که نمی خواست تعریف و تمجیدهایش به پایان برسد از پر برکت بودن سفر اول برای استان حرف زد و اظهار امیدواری کرد که سفر دوم پر برکت تر و پر بارتر باشد.
پس از اتمام مقدمات و حواشی سخنان روشنفکر در حالی که مجری برنامه نسبت به رعایت وقت تذکر می داد، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون استان کهگیلویه و بویراحمد را استان گنج‌ها و رنج‌ها دانست و گفت: آقای رئیس جمهور حضور شما را به استان گنج‌ها و رنج‌ها گرامی می‌دارم.
روشنفکر با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۵ درصد نفت، ۱۰ درصد آب‌های سطحی و یک درصد خاک کشور را به خود اختصاص داده است گفت: در حالی که این استان معادن بی‌نظیر و نیروی انسانی خلاق و متعهد زیادی دارد اما استان کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت، فقر و نداری رنج می‌برد. وی با بیان اینکه ازجمعیت ۷۵۰ هزار نفری استان، بیشتر از۱۶۰ هزارنفر تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند که این آمار خود نشان دهنده فقر و محرومیت مردمانی است که برگنج های طبیعی و خدادادی خوابیده اند اما در گذران زندگی و معیشت خود وفرزندانشان مانده اند.
روشنفکر با بیان اینکه مردم استان چشم و امیدشان به دولت ایران قوی و رئیس این دولت است گفت: امیدوارم با درایت و تدبیر حضرتعالی توسعه همه حانبه در این دیار تحقق یابد.
روشنفکر با بیان اینکه برای توسعه استان نیاز به سرمایه گذاری ویژه وجود دارد گفت: کهگیلویه و بویراحمد همانند سایر موارد از داشتن زیر ساخت های سرمایه گذاری محروم است و می طلبد در این زمینه توجه ویژه و خاصی به این استان صورت گیرد که امیدواریم رئیس جمهور محترم دستور ویژه ای در این زمینه صادر نماید.
نماینده مردم بویراحمد و دنا که در تعریف و تمجید از رئیس جمهور و هیات دولت سنگ تمام گذاشته بود با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد زنان باردار هنوز به دلیل نبود جاده و راه مناسب ارتباطی جان می بازند گفت: ما شرمنده مردم هستیم.
مهدی روشنفکر در ادامه به پروازهای فرودگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: بود و نبود فرودگاه یاسوج برای استان فرقی نداردچرا که هفته ای دو پرواز دارد.
نماینده بویراحمد و دنا که در آغاز بیشتر وقتش را به حاشیه پرداخته بود در بیان مشکلات و نیازمندیهای استان وقت خود را از دست داده بود و تذکرهای کلامی و نگاهی مجری برنامه باعث شد تا استرس و فشار روانی فراوانی را تحمل نماید در پایان صحبت هایش به راه آهن یاسوج- اقلید اشاره کرد و گفت: پروژه راه آهن یاسوج – اقلید به کما رفته است که این امید را داریم در خصوص پروژه اقلید – یاسوج اقدامات شایسته‌ای انجام بگیرد.
موحد گلایه کرد:
کهگیلویه وچرام از مسیر سفر حذف شده اند
اما نماینده کهگیلویه از همان آغاز سخن باب گلایه را باز کرد و با بیان اینکه ظاهرا شهرستان های کهگیلویه و چرام از مسیر سفر حذف شده اند از هیات دولت انتقاد کرد.
حجت الاسلام سید محمد موحد در ادامه گلایه خود گفت: شهرستان‌های کهگیلویه و چرام از مسیر سفر حذف شدند و کسی از وزرا به این دو شهرستان با این همه جمعیت سفر نکردند که انتظار می‌رود، دستوری فرمائید که فردا دو نفر از وزرا، آقای اوجی، وزیر نفت برای بحث کلنگ‌زنی پالایشگاه چرام که سرمایه گذار آن هم آماده است، و وزیر صمت به این شهرستان‌ها سفر کنند و مردم را از این نگرانی در بیاورند و کام مردم را از این سفر شیرین کنند.
موحد که قصد داشت تا بر خلاف نماینده بویراحمد ودنا تقدیر و تشکر خود را برای مردمی بیان کرد که به گفته او برای استقبال سنگ تمام گذاشته بودند و گفت: مردم در استقبال از هیات دولت الحق و الانصاف، سنگ تمام گذاشتند.
وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: احداث سد آبریز حق مردم کهگیلویه بزرگ است که امیدوارم در دولت عدالت محور حضرتعالی این مهم انجام بگیرد.
موحد گفت: جاده پاتاوه – دهدشت از خدمات بی نظیر جمهوری اسلامی است و امیدوارم که جاده تشان به لنده و لنده به جاده پاتاوه – دهدشت و همچنین جاده پل برین – چرام و قلعه رئیسی که مجوزهای لازم را دارند در این دولت تحرک بیشتری داشته باشند.
نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: معدن بوکسیت، فسفات و کارخانه هیدراته چرام منتظر حمایت شما و وزیر جهادی است.
موحد در ادامه گفت: مردم شهرستان بهمئی با وجود ۸۰ حلقه چاه از خیلی نعمت ها بی بهره هستند.
وی افزود: آب شرب چهار شهر حوزه انتخابیه من هنوز اندر خم یک کوچه است.
این نماینده مجلس در ادامه گفت: منتظر کلنگ‌زنی پتروپالایشگاه و پالایشگاه چرام هستیم.

برچسب ها :

ناموجود