تاریخ انتشار : یکشنبه 25 تیر 1402 - 6:56
کد خبر : 1319

همت الله دانش

مطالبه گری حق مردم وپاسخگویی وظیفه مسولین است آقای فرماندار لطفا پاسخ دهید

مطالبه گری حق مردم وپاسخگویی وظیفه مسولین است آقای فرماندار لطفا پاسخ دهید

امید مردم// سال گذشته بود که سیلی که بعدها به نام « سیل مانسون » معروف گردید کشاورزان استان کهگیلویه و بویراحمد را دچار خسارات فراوان نمود به طوری که رقم ۸۵۳ میلیارد تومان از سوی برخی از مسوولین و متولیان امر اعلام گردید. کشاورزانی که تنها درآمد و ابزار امرار معاش خود را در

امید مردم// سال گذشته بود که سیلی که بعدها به نام « سیل مانسون » معروف گردید کشاورزان استان کهگیلویه و بویراحمد را دچار خسارات فراوان نمود به طوری که رقم ۸۵۳ میلیارد تومان از سوی برخی از مسوولین و متولیان امر اعلام گردید.
کشاورزانی که تنها درآمد و ابزار امرار معاش خود را در این سیل از دست داده بودند دستشان ازهمه جا کوتاه بود وامید داشتند تا دولت بتواند بخشی از خسارات وارد شده به آنها را جبران نماید. شیوه دولت در حمایت از خسارت دیدگان ناشی از حوادث باعث گردید تا در سال جاری حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات سیل به جهاد کشاورزی استان اختصاص داده شود و عده ای برای دریافت وام به بانک ها معرفی شدند. اما آنچه که باعث نگرانی وگلایه کشاورزان شهرستان باشت شده است ادعای کسانی است که مدعی اعمال سلیقه در این پرداخت ها هستند و ادعا می کنند که در برخی موارد تسهیلات به خسارت دیدگان واقعی تعلق نگرفت و افرادی موفق به دریافت این تسهیلات شدند که استحقاقش را نداشتند. هر چند که امید مردم نمی تواند این ادعای مردم و کشاورزان را رد و یا تایید نماید اما بر این باور هستیم که مطالبه گری و پرسشگری حق طبیعی مردم و ولی نعمتان این کشور است و شهروندان می توانند راجع به مسایل و مشکلات خود و درزمینه نحوه توزیع اعتبارات ناشی از خسارات سیل مانسون از مسوولان و متولیان امر سوال نمایند و مسوولین نیز باید خود را خادم و خدمتگزار این مردم بدانند و بر اساس قانون و وظیفه ای که بر عهده دارند نسبت به روشن سازی افکار عمومی اقدام نمایند و با پاسخگویی شفاف، به موقع و صحیح نگرانی های مردم را رفع نموده و راه را برای سوءاستفاده کسانی که در کمین نشسته اند تا میان مردم و دولت فاصله ایجاد کرده و از «آب گل آلود ماهی بگیرند» مسدود نمایند. لذا به نظر می رسد فرماندار باشت به عنوان نماینده دولت در این شهرستان، موضوع را بررسی نماید و به مطالبات و پرسشگری های مردم پاسخ دهد و چنانچه اشکال و خطایی در روند اجرایی کار ایجاد شده باشد رفع نماید و نسبت به رفع خطاها و اشکالات دستور سریع و عاجل صادر نماید. چنین شیوه ای است که می تواند از ایجاد فاصله بین مردم و دولت جلوگیری نموده و نسبت به اجرای بهتر برنامه ها وامور اقدام نمود.

برچسب ها :

ناموجود