تاریخ انتشار : شنبه 15 مهر 1402 - 21:51
کد خبر : 1540

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد: تکمیل پروژه های زخمی را به سرانجام می رسانیم

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد: تکمیل پروژه های زخمی را به سرانجام می رسانیم

امید مردم // مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که طرح آبرسانی به «لیکک» ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داردگفت: پروژه‌های راکد آب استان فعال شده و پروژه‌های زخمی را به سرانجام می‌رسانیم. آرش مصلح، افزود: پروژه آبرسانی لیکک که طی ۱۱ سال پیشرفت ۳۷ درصدی داشت در دو سال اخیر به ۷۲

امید مردم // مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که طرح آبرسانی به «لیکک» ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داردگفت: پروژه‌های راکد آب استان فعال شده و پروژه‌های زخمی را به سرانجام می‌رسانیم.

آرش مصلح، افزود: پروژه آبرسانی لیکک که طی ۱۱ سال پیشرفت ۳۷ درصدی داشت در دو سال اخیر به ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی رسید. مصلح خاطرنشان کرد: ۷۲ مناقصه در سال گذشته و ۶۲ مناقصه در سال جدید اجرایی شده و ۹ قرارداد فعال برای آبرسانی به لیکک داریم و ۲ قرارداد نیز در دست اقدام است. مصلح گفت: ۴۳٠ میلیارد تومان قرارداد در لیکک فعال است و کارگاه‌های ما در پروژه‌های استان ۲ شیفت فعالیت دارند.
مصلح با اشاره به تجهیزات پروژه آبرسانی به لیکک، خاطرنشان کرد: الکتروپمپ های طرح با استفاده از ظرفیت دانشگاهی در کشور تولید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۱ پروژه فعال در استان داریم، ابراز داشت: ۹۲٠ نیرو در این پروژه‌ها مشغول به کار هستند.

مصلح عدالت توزیعی در پروژه‌ها را از برنامه‌های اجرایی شده دانست و گفت: در بسیاری از نقاط استان پروژه فعال داریم. مصلح تصریح کرد: پروژه‌های راکد آب استان فعال شده و پروژه‌های زخمی را به سرانجام می‌رسانیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان از تولید ۳٠ میلیون کیلووات برق طی سال گذشته در استان خبر داد و گفت: در سال جاری نیز ۲٠ میلیون کیلووات برق با تکیه بر ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی تولید شد. مصلح با بیان اینکه در یکسال اخیر اتفاقات مهمی در استان رقم خورد، ابراز داشت: اعتبارات ۳۵٠ میلیارد تومانی تخصیصی سال ۱۴٠٠ به ۷۵۱ میلیارد تومان در سال ۱۴٠۲ رسید.

وی ابراز داشت: برای اولین بار در تاریخ استان از محل مسئولیت‌های اجتماعی نفت، تهاتر نفت، پدافند و مواد مختلف قانونی دیگر یک تنوع جذب اعتباری رقم خورد تا بیش از اعتبار مصوب در بودجه از این محل‌ها جذب داشتیم. مصلح گفت: ۲۸ مأموریت در راستای تحقق جذب این ظرفیت‌ها رقم خورد.

مصلح به اجرای پروژه‌های توسعه مخازن آب استان اشاره کرد و بیان داشت: مخزن ۲٠ هزار متر مکعبی دهدشت فعال شده و در صورت بروز مشکل، تا ۷۲ ساعت پوشش تأمین آب دارد.

مصلح تصریح کرد: پروژه‌های مخازن آب چند شهر دیگر نیز با همکاری بخش‌های متولی اجرایی می‌شود.