تاریخ انتشار : شنبه 15 مهر 1402 - 0:01
کد خبر : 1522

فرماندار بویراحمد اعلام کرد: عبور آسیب های اجتماعی در یاسوج از وضعیت قرمز

فرماندار بویراحمد اعلام کرد: عبور آسیب های اجتماعی  در یاسوج از وضعیت قرمز

فرماندار بویراحمد گفت: آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان خاصه شهر یاسوج از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده است. به گزارش امید مردم، شهرام مهدوی مطلق در نشست آسیب‌های اجتماعی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: این جلسه به پیشنهاد و اصرار مدیر کل امور اجتماعی استانداری برگزار شده که جای تشکر

فرماندار بویراحمد گفت: آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان خاصه شهر یاسوج از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده است.

به گزارش امید مردم، شهرام مهدوی مطلق در نشست آسیب‌های اجتماعی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: این جلسه به پیشنهاد و اصرار مدیر کل امور اجتماعی استانداری برگزار شده که جای تشکر دارد، ولی بنده از برگزاری این جلسات در خصوص آسیب‌های اجتماعی خسته شده‌ام چرا که آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده است و با برگزاری جلسه و توپ و نشر زدن به همدیگر برطرف نمی‌شود. وی ضمن ابراز نگرانی از موازی کاری در امر آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: گواهی می دهم تمام توان اداری شهرستان بویراحمد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی پای کار ولی ره به جایی نمی‌برند. مهدوی مطلق با اشاره به اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان دل سوختن کافی نیست بلکه باید هزینه انجام شود، ابراز کرد: یکی از راه‌های مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی در بویراحمد توجه به زیر ساخت‌های روستایی و مساجد و پایگاه‌های بسیج و پایگاه‌های انتطامی است که سازمان برنامه و بودجه استان هیچ برنامه و هزینه‌ای برای این کار نه دارد و نه در دستور کار دارد.
فرماندار بویراحمد خطاب به مدیرکل اجتماعی استانداری گفت: به جای سئوال از مدیران شهرستانی از برنامه و بودجه بپرسید اعتبار سکونت گاه‌های غیر رسمی چرا در اختیار فرمانداری قرار نمی‌گیرد و بپرسید برلی کاهش آسیب‌های اجتماعی چه اندازه هزینه در اختیار فرمانداران قرار داده شده است.
مهدوی مطلق خاطرنشان کرد: یکی از کج سلیقگی‌ها توزیع و رد وبدل موافقت نامه اعتبار سکونتگاه‌های غیر رسمی بدون اطلاع فرمانداری توسط سازمان برنانه و بودجه و دستگاه‌های متولی خاصه راه و شهرسازی و بنیاد مسکن است که عده‌ای کارشناس و مدیر که دغدغه ای برای آسیب های اجتماعی ندارند ، این اعتبارات را به سمت پروژه‌های خاص می برند و جوابگو هم نیستند.
فرماندار بویراحمد ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه عملیاتی داریم ولی مستلزم هزینه بوده که کسی پشتیبانی نمی‌کند‌.
در ادامه روزیان از اساتید روانشناسی و مشاوره در سخنان کوتاهی از عدم هماهنگی بین دستگاه‌های اداری، رسانه‌ها و صدا و سیما جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی انتقاد کرد و گفت: در کنار همه عوامل خاص آسیب‌های اجتماعی، رسانه‌ها و حتی صدا و سیما اغلب به جای امید آفرینی به معرفی مشکلات می پردازند.
وی تاکید کرد: ایجاد گفتمان امید و امید آفرینی در رسانه‌های استان و خاصه صدا و سیما و آموزش‌های درسی را از راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانستند. مسعود نوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری نیز در این نشست از تشکیل کارگروه‌های عملیاتی برای رصد عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در راستای آسیب‌های اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرستان به شهرستان و اداره به اداره پیگیر عملکرد مدیران استانی و شهرستانی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم.

برچسب ها :

ناموجود