تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1402 - 8:26
کد خبر : 1715

رئیس جمهور به مدیران بی انگیزه هشدار داد؛ با کسی عقد اخوت نداریم

رئیس جمهور به مدیران بی انگیزه هشدار داد؛ با کسی عقد اخوت نداریم

رئیس جمهور در تشریح معیارهای دولت برای انتخاب مدیران در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: در مسئله انتخاب مدیران، ملاک دولت شایسته‌سالاری، گفتمان دولت گفتمان امام و رهبری و برنامه دولت بیانیه گام دوم انقلاب است؛ اگر هر مدیری دچار بی‌انگیزگی شد و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به حاشیه راند، بداند که ما با

رئیس جمهور در تشریح معیارهای دولت برای انتخاب مدیران در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: در مسئله انتخاب مدیران، ملاک دولت شایسته‌سالاری، گفتمان دولت گفتمان امام و رهبری و برنامه دولت بیانیه گام دوم انقلاب است؛ اگر هر مدیری دچار بی‌انگیزگی شد و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به حاشیه راند، بداند که ما با کسی عقد اخوت نداریم.
به گزارش امید مردم به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر استانی دولت مردمی به استان فارس، عصر روز – جمعه – در دیدار با علما، روحانیون و فعالان فرهنگی و اجتماعی استان، حفظ هویت فرهنگی و داشته‌های دینی و تمدنی کشور را در پرتو تعاملات فرهنگی در جامعه میسر دانست و بر ضرورت اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور از سوی همه دستگاه‌ها تاکید کرد.
رئیسی مسجدمحوری را در مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به‌ویژه در آسیب‌زدایی از جامعه بسیار موثر دانست و اهمیت نقش امامان مساجد و ائمه جماعات به عنوان پیشگامان حفظ هویت دینی و فرهنگی کشور را مورد تاکید قرار داد.
رئیس جمهور با اشاره به دغدغه فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور نسبت به مساله عفاف و حجاب، با یادآوری مسئولیت همه دستگاه‌های مسئول و عموم مردم جامعه در این زمینه گفت: ما در این زمینه قانون داریم و معتقدیم همه افراد جامعه حتی کسانی که اعتقادی به این مسئله ندارند نیز برای جلوگیری از بی‌نظمی در جامعه ملزم به اجرای قانون هستند.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست در تشریح معیارهای دولت برای انتخاب مدیران در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: در مسئله انتخاب مدیران، ملاک دولت شایسته‌سالاری، گفتمان دولت گفتمان امام و رهبری و برنامه دولت بیانیه گام دوم انقلاب است.
رئیس جمهور اضافه کرد: همه مدیران در هر سطحی موظفند با کارآمدی و شایستگی برنامه‌های دولت در حل مشکلات کشور را دنبال کنند و اگر در هر مقطعی هر مدیری دچار بی‌انگیزگی شد و اهداف دولت و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به حاشیه راند، بداند که ما در این زمینه با کسی عقد اخوت نداریم.
«اهتمام ویژه نسبت به رفع نیاز کشور در بخش مسکن»، «لزوم توجه به نظرات نیروهای انقلابی و دغدغه‌مند از سوی مدیران»، «ضرورت جذب نیروهای متعهد و متخصص در دستگاه‌ها با هدف تقویت جریان کارشناسی در نظام اداری و اجرایی کشور»، «توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان به عنوان نهاد پرورش‌دهنده مربی برای آینده‌سازان کشور»، «ضرورت معرفی پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور به نسل جوان در قالب اردوهای راهیان پیشرفت»، «استقبال از ایده تشکیل مرکز مطالعات تولید فکر و محتوا در حوزه زنان و خانواده»، «تاکید بر استفاده از ظرفیت ارزشمند گروه‌های جهادی از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد اهداف و ماموریت‌ها» و «اهمیت جایگاه هیئات مذهبی در ایجاد هم‌افزایی، هم‌گرایی، هم‌اندیشی و معرفت‌افزایی در جامعه» از دیگر محورهای مهم سخنان رئیس جمهور در جمع علما، روحانیون و فعالان فرهنگی و اجتماعی بود.
رئیسی در پایان بر ضرورت حفظ روحیه مطالبه‌گرانه و دغدغه‌مندانه جامعه فرهنگی کشور به‌عنوان یکی از انتظارات مهم رهبری معظم انقلاب از این قشر تاکید کرد و گفت: گاهی دشمن برای پیشبرد اهداف خود به‌دنبال سنجش میزان انگیزه و حساسیت دغدغه‌مندان جامعه است، لذا همواره باید این روحیه را حفظ کرد و یقین بدانید، حساسیت نسبت به کم‌کاری‌ها، ناسلامتی‌ها در جامعه و روابط ناسالم در ادارات از بسیاری از تخلفات جلوگیری خواهد کرد.
نهضت ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور آغاز شده است
رئیس‌جمهور همچنین در نشست خبری تشریح نتایج سفر هیأت دولت به استان فارس با بیان این‌که نهضت ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور آغاز شده است، گفت: بعضی از مواقع هزینه‌های پروژه‌ها به‌دلیل گذشت زمان چندبرابر شده است.
سیدابراهیم رئیسی در این نشست گفت: حضور در کنار مردم برای مدیران دلنشین است چراکه نیازهای مردم را از نزدیک مشاهده می‌کنیم، همچنین حضور وزرا در استان فارس کم‌نظیر بود. از این رو از حضور نمایندگان دولت در شهرستان‌های استان خرسندیم.
وی افزود: پیگیری مصوبات سفرهای نوبت قبل، از مهم‌ترین دستورکارهای سفر استانی است که با توجه به گزارش‌های ارائه شده توسط معاونت اجرایی، بیش‌از ۸۵ درصد مصوبات سفر دور اول استان فارس اجرا شده و ۱۵ درصد مابقی در دست اقدام است.
رئیسی با بیان این‌که در حوزه سلامت کارهای ارزشمندی انجام شده است، گفت: در دور دوم سفر به استان فارس پروژه های عمرانی از جاده‌ مواصلاتی روستایی و شهری تا آزادراه شیراز – اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
رئیس جمهور با اشاره به واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن همزمان به سفر هیأت دولت به استان فارس، اظهار کرد: ۳۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان استان فارسی در نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود، همچنین ۴۰ درصد نهضت ملی مسکن در استان انجام شده و در مدت کوتاهی مابقی به پایان خواهد رسید.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه آزادراه شیراز – بوشهر نیز با پایان آزادراه شیراز – اصفهان و تامین اعتبار آغاز می‌شود.
رئیسی از آغاز عملیات اجرایی خط سوم آبرسانی به شهر شیراز خبر داد و اضافه کرد: ۴۰ درصد آبرسانی به شهر شیراز با افتتاح خط دوم انتقال آب انجام شد و عملیات اجرایی خط سوم انتقال آب به شهر شیراز با تامین اعتبار آغاز شد تا رینگ آبرسانی به شهرستان شیراز کامل شود.
رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی‌بر تکمیل پروژه‌های پتروشیمی استان فارس، اظهار کرد: نهضت ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور آغاز شده و بعضی از مواقع هزینه‌های پروژه ها به دلیل گذشت زمان چندبرابر شده است.
وی ادامه داد: موافقت پتروشیمی‌ها در زمان‌های گذشته انجام شده اما در موقع آغاز عملیات اجرایی، عدم هماهنگی شرایط منطقه با نوع کار پتروشیمی نمایان شد از این رو تیم‌های کارشناسی وزارت نفت شرایط احداث پتروشیمی‌ها را بررسی می‌کنند.
رئیسی با بیان این‌که ساماندهی پتروشیمی‌های کشور در دستور کار وزارت نفت خواهد بود، تاکید کرد: پس از بررسی طرح‌های پتروشیمی استان فارس، نتیجه اطلاع‌رسانی می‌شود.
رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش اصحاب رسانه درخصوص تعیین و تکلیف عملکرد بانک‌های خصوصی در استان فارس گفت: بانک‌های خصوصی در جذب منابع فعال هستند اما در واگذاری اعتبارات و تسهیلات به مردم نقش چندانی ندارند از این رو با برگزاری جلسات بررسی مشترک، تعیین تکلیف می‌شوند.
وی افزود: بانک‌های دولتی و خصوصی تکالیف قانونی را بر عهده دارند و جذب منابع بانک‌ها باید مشکلات مردم را حل کند. از این‌رو برای آگاهی مردم نتیجه پیگیری اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین تحقق یا عدم تحقق تعهدات دولت گذشته را به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. رویکرد دولت سیزدهم، چاره‌اندیشی برای حل مشکلات است و از ظرفیت دانشگاه برای حل مسائل کشور استفاده می‌شود.
رئیسی با اشاره به شرایط پروژه‌ها در زمان افتتاح، بیان کرد: شرایط افتتاح پروژه‌ها، استفاده مردم با رعایت ایمنی و استانداردهاست و در ادامه با توجه به نیازمندی‌ها، پروژه‌ها در طول زمان تکمیل خواهند شد. همچنین تسریع تکمیل کارهای برزمین مانده با سفر هیأت دولت به استان‌ها یک مزیت است.
رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور وجود دارد که راه‌اندازی آن‌ها جزو برنامه‌های دولت است. از این رو ستاد احیای واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل ذیل معاونت اجرایی رئیس‌جمهور از راه‌های مختلف فعال‌سازی این‌گونه واحدهای تولیدی را پیگیری می‌کند از این رو دولت موفق به احیای ۵ هزار واحد تولیدی غیرفعال شده است.
وی با بیان این‌که ۳۰۰ واحد تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در استان فارس احیا شده و در مدار تولید آمده است، ادامه داد: فعال‌سازی مجدد واحدهای تولیدی نسبت به ساخت کارخانه مقرون به‌صرفه‌تر است. از این رو احیای واحدهای تعطیل در دستور کار دولت قرار گرفت.
رئیسی با تاکید بر اهمیت ارتباط راه‌های مواصلاتی کشور، گفت: ارتباطات جاده‌ای و ریلی شمال به جنوب کشور بسیار دارای اهمیت است و در تامین منافع ملی کشور تاثیر بسزایی دارد از این رو در دستور کار دولت قرار دارد.

برچسب ها :

ناموجود