تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1402 - 8:57
کد خبر : 1403

در برخورد با جرایم انتخاباتی؛ با هیچ کس تعارف نداریم

در برخورد با جرایم انتخاباتی؛ با هیچ کس تعارف نداریم

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد_ در اولین جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی، گفت: دستگاه قضایی با هیچ کسی تعارف ندارد و رعایت انصاف و عدالت محور اصلی کار ما می‌باشد و با متخلفین به شدت برخورد می‌کنیم. به گزارش امید مردم،محبوب افراسیاب عنوان داشت: یکی از عوامل مؤثر در توسعه یافتگی، توسعه

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد_ در اولین جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی، گفت: دستگاه قضایی با هیچ کسی تعارف ندارد و رعایت انصاف و عدالت محور اصلی کار ما می‌باشد و با متخلفین به شدت برخورد می‌کنیم.
به گزارش امید مردم،محبوب افراسیاب عنوان داشت: یکی از عوامل مؤثر در توسعه یافتگی، توسعه سیاسی می‌باشد و عوامل بسیار مهم در توسعه سیاسی تکیه بر آرای مردم می‌باشد که هرچه سطح مشارکت و دخالت مردم در تصمیم‌گیری‌های اساسی بیشتر باشد، ما یک جامعه‌ایده‌آل خواهیم داشت.
افراسیاب افزود: یکی از شاخصه‌های تحقق دینی و اسلامی، پیشرفت مردم سالاری دینی و توسعه سیاسی است که باید به مردم اجازه بدهیم که در سرنوشت خودشان دخالت داشته و مشارکت نمایند.
وی گفت: ما ضمن اینکه باید امنیت انتخابات را فراهم کنیم، باید کاری کنیم سطح مشارکت مردم در انتخابات بالا برود چون این مشارکت، یک آبرو برای نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
قاضی القضات دادگستری استان اظهار کرد: چهارچوب حرکت دستگاه قضایی را می‌توان در فرمایشات مقام معظم رهبری دید و انتخاباتی را که تضمین‌کننده رقابت سلامت و امنیت و مشارکت باشد و این چارچوب و متغیر به کارکرد ما که در این نظام مسئولیت داریم، بستگی دارد و بخشی از این کارکرد‌ها باید توسط دستگاه قضایی تضمین شود و برخی هم توسط دیگر سازمان‌ها که ما باید همه دست در دست هم دهیم تا به این مهم برسیم.
نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بیان داشت: یک حلقه‌ی مفقوده‌ای وجود دارد که باید به آن توجه شود، این است که کاندیدا‌ها باید اخلاق سیاسی و تقوای سیاسی را رعایت کنند و هرچه میزان پایبندی کاندیدا‌ها به این مؤلفه‌ها بیشتر باشد سطح مشارکت و سلامت انتخابات هم بالاتر می‌رود.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ما اگر بخواهیم برای رضای خدا کار کنیم نیاز به تخریب طرف مقابل نداریم و تقوای سیاسی حلقه مفقودی امروز ما می‌باشد که برخی‌ها ممکن است رعایت نکنند، افراد نباید نقطه ضعف همدیگر را برجسته کنند که این عمل حرام سیاسی و حرام شرعی می‌باشد و در نتیجه رعایت اخلاق سیاسی و تقوای سیاسی امر بسیار مهمی می‌باشد رعایت آن‌ها متوجه ما دست اندرکاران و مسئولان سیاسی باشد و ما باید کاری کنیم که مردم به این نتیجه برسند که برگزار‌کنندگان انتخابات به صورت کلی بی‌طرف می‌باشند و برای آن‌ها پیروزی کسی در این رقابت برای او مهم نباشد.
افراسیاب با تاکید بر اینکه ما باید بی‌طرفانه در اجرای انتخابات دخالت داشته باشیم، تذکراتی نیز به کاندیدا‌ها و مسئولان داد و گفت: برای تحقق اخلاق و تقوای سیاسی بی‌طرفی تمام مسئولین در قبال کاندیدا‌ها ضرورت دارد و باید تمام رفتار و حرکت مسئولین در عمل و باطن یک طور باشد.
وی افزود: همکاری کامل مسئولین و ادارات با نهاد‌های مجری انتخابات لازم است و از طرفی ثبت نام‌کنندگان که نقش جهادی را بر عهده می‌گیرند باید قانون تبلیغات را رعایت کنند.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: سایت‌های خبری مجوز دار توسط پلیس فتا و سایت‌های بدون مجوز توسط اداره ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داده شوند که قانون را رعایت کنند. وی تاکید کرد: دستگاه قضایی در انتخابات کاملاً بی‌طرف می‌باشد و آنچه که برای ما مهم است مردم می‌باشند و باید تلاش کنیم که بیشترین مشارکت را در انتخابات داشته باشند. افراسیاب، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان اظهار داشت: دستگاه قضایی با هیچ کسی تعارف ندارد و رعایت انصاف و عدالت محور اصلی کار ما می‌باشد و با متخلفین به شدت برخورد می‌کنیم.

با استفاده کنندگان از سلاح درانتخابات برخورد قاطع میشود
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: یکی از خطوط قرمزی که دستگاه قضایی دنبال می‌کند، برخورد قاطع با استفاده‌کنندگان از سلاح در انتخابات و بر هم‌زنندگان امنیت انتخابات می‌باشد.
سید علی ملک‌حسینی در ادامه، به موضوع رسانه‌ها در امر انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه در رسانه‌ها می‌تواند ضریب امنیت و آرامش را در جامعه حفظ نماید.
وی با بیان اینکه رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد نقش بسیار مؤثری در انتخابات گذشته داشتند، افزود: عمده فعالیت‌های دستگاه قضایی اقدامات پیشگیرانه بود و در انتخابات امسال نیز، همان سیاست را دنبال خواهیم کرد. از همان جایی که سلامت و امنیت انتخابات خط قرمز ما می‌باشد، با هر اقدامی یا جرم و تخلفی که بخواهد این دو رکن مهم را خدشه دار بکند به شدت برخورد خواهیم کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کسانی که ثبت نام کرده‌اند و قصد دارند در آینده به عنوان کاندیدا وارد رقابت انتخابات شوند، بدانند که مردم آگاهند و شرایط سیاسی جهان را هم اطلاع دارند از وعده‌ها و حرف‌هایی که شامل توهین یا تخریب یا نشر اکاذیب شوند، بپرهیزند؛ چرا که ناامیدی مردم را نسبت به نظام زیاد می‌کند. وی گفت: ما نباید قدرنشناس باشیم و این همه خدمات نظام را نادیده بگیریم، برای اینکه بخواهیم خود را اثبات کنیم یا نفعی ببریم. ملک حسینی در ادامه اظهار داشت: همه‌ی مردم، مسئولین و کاندیدا‌ها مؤظف هستیم که انتخابات را پرشور و شعور برگزار کنیم که یک رقابت سالم داشته باشیم.

برچسب ها :

ناموجود