تاریخ انتشار : یکشنبه 28 خرداد 1402 - 13:11
کد خبر : 1236

در آستانه انتخابات/ اعمال فشار برای بکارگیری نیرو در ادارات

در آستانه انتخابات/ اعمال فشار برای بکارگیری نیرو در ادارات

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خبرهایی از فشار برای بکارگیری نیرو در ادارات شنیده می‌شود که شفافیت درباره این موضوع از جمله دغدغه‌های مهم مردم است. مرادعلی پیوند در ادامه بازدید از ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت سرزده از شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد و

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خبرهایی از فشار برای بکارگیری نیرو در ادارات شنیده می‌شود که شفافیت درباره این موضوع از جمله دغدغه‌های مهم مردم است.
مرادعلی پیوند در ادامه بازدید از ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت سرزده از شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مجموعه و مردم قرار گرفت.
وی با اشاره به فصل گرما و ضرورت مدیریت مصرف برق، اظهار داشت: در این فصل از سال با توجه به گرمای هوا و ضرورت استفاده از سیستم‌های سرمایشی با اوج مصرف برق مواجه هستیم، که انتظار می‌رود مردم با توجه به طرح‌های تشویقی شرکت برق به مدیریت مصرف توجه داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به روند جذب نیرو در ادارات کهگیلویه و بویراحمد گریزی زد و افزود: خبرهایی از فشار برای به‌کارگیری نیرو در ادارات شنیده می‌شود و شفافیت درباره این موضوع از جمله دغدغه‌های مهم مردم است.
پیوند ابراز کرد: با توجه به فصل انتخابات نامه‌هایی به صورت مستقیم از طرف وزارتخانه‌ها برای جذب نیرو گرفته می‌شود، که باعث بی‌انگیزه شدن مردم خواهد شد و مردم حق دارند نسبت به این موضوع واکنش نشان بدهند.
وی ادامه داد: اگر ادارات با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند این موضوع به استانداری اطلاع داده شود تا به صورت قانونی با وزارتخانه مربوطه رایزنی صورت بگیرد و فرآیند جذب عادلانه انجام شود.
محمد مرادی مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت نیروی انسانی اظهار داشت: طبق قانون و مصادیق امتیاز رسمی شدن نیرو از جایگاه ویژه‌ای برای کارمندان برخوردار است و سعی بر آن است که حقی از کسی ضایع نشود.
وی به موضوع نیروهای ایثارگر اشاره کرد و افزود: طبق تعریف توانیر جهت تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگری فرآیند جذب خاصی وجود دارد، افرادی از عدم وجود نامشان در لیست ایثارگری، معترض هستند که به اعتراضات رسیدگی می‌شود.
مرادی بیان کرد: در جلسه با مشاور ویژه ایثارگران اعلام نمودیم که هر ایثارگری هر سئوال و طرح موضوعی دارد در جلسه حضور پیدا کند و در این جلسه به برخی مباحث و سئوالات و خواسته‌ها به صورت شفاف جواب داده شد.
وی با بیان اینکه در رابطه با بکارگیری نیرو در طرح ایثارگران موارد خاصی وجود ندارد و برخی موضوعات مربوطه نیز در حال بررسی است، بیان کرد: در ایمن سازی تابلوهای برق در سطح شهرها در استان در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف در این برهه از زمان از مردم و ادارات مورد انتظار است و امیدواریم که رسانه‌ها در این مورد ما را یاری کنند.
مرادی با تاکید بر اینکه سعی بر این شده که هیچ استخدامی و جذبی بدون مجوز صورت نگیرد و اگر جذبی صورت بگیرد ما نحوه جذب را به صورت شفاف اعلام می‌داریم، یادآور شد: برای حل مشکلات نیروی انسانی در شهرستان مارگون تقاضای جذب ۱۸ نیرو را به توانیر داده‌ایم و نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس نیز پیگیر این موضوع هستند، و پیگیر حل مشکلات امکانات در این شهرستان نیز هستیم.
وی افزود: موضوع بکارگیری ۲۸ نیرو در شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی منتشر شد، که سازمان بازرسی ورود نمود و مستندات و نحوه بکارگیری این نیروها به سازمان بازرسی ارسال شد.
مرادی در ارتباط با نحوه جذب نیرو در شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر بنا بر بکارگیری نیرو در شرکت برق استان باشد نظر ما بر این است که آزمون استخدامی برگزار شود و بکارگیری نیرو مطابق با شرایط و نیاز شرکت صورت بگیرد.

 

برچسب ها :

ناموجود