تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 تیر 1402 - 8:36
کد خبر : 1349

حضور گرم مردم مسوولیت آورد است / باید دغدغه مردم را کم شود

حضور گرم مردم مسوولیت آورد است / باید دغدغه مردم را کم شود

رئیس جمهور در پایان سفر به استان کهگیلویه وبویراحمد و در نشست با خبرنگاران حضور گرم و صمیمی مردم را مسوولیت آور عنوان کرد و گفت: صفا و صمیمیتی که مردم در روز گذشته از خود نشان دادند مسوولیت آور است و باید کاری کنیم که دغدغه مردم کم شود. به گزارش امید مردم، رئیس

رئیس جمهور در پایان سفر به استان کهگیلویه وبویراحمد و در نشست با خبرنگاران حضور گرم و صمیمی مردم را مسوولیت آور عنوان کرد و گفت: صفا و صمیمیتی که مردم در روز گذشته از خود نشان دادند مسوولیت آور است و باید کاری کنیم که دغدغه مردم کم شود.
به گزارش امید مردم، رئیس جمهور روز گذشته و در نشست با خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برنامه سفر دوم بر محور دیدارهای مردمی وپیگیری مصوبات سفر اول قرار دارد گفت: تکمیل سریع سد تنگ سرخ، احداث سد سقاوه، ابرسانی به شهرهای دهدشت، تکمیل بزرگراه شیراز-سپیدان-یاسوج، رفع تنش های آبی عشایر، تکمیل ایلگاه های عشایری، تأمین زیرساخت های برق از جمله برنامه هایی است که در این سفر دنبال شد.
ابراهیم رئیسی در ادامه به سفر خود در زمان زلزله سی سخت اشاره کرد و عملی شدن وعده خود مبنی بر بهسازی و مقاوم سازی ۲ هزار مسکن در این شهر را یادآوری نمود.
رئیس جمهور در این نشست همچنین با اشاره به وجود مدارس کانکسی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدارس کانکسی در استان برداشته شده است.
وی در ادامه گریزی به پروژه های نیمه تمام برجای مانده از دولت های قبل زد و به پروژه بیمارستان بهمئی اشاره کرد و گفت: در دور اول سفر وقتی به این پروژه درمانی بازدید کردیم و متوجه شدیم که پروژه مربوط به ۱۲ سال پیش بوده، لذا دولت تمام همت خود را گذاشت و کارها انجام گرفت و انتظار مردم برای این مرکز درمانی پایان یافت.
رئیسی در ادامه حضور پزشکان متخصص در مناطق محروم را ضروری عنوان کرد و از استاندارخواست تا با اعمال مشوق هایی مثل مسکن برای پزشکان جاذبه ماندن در مناطق محروم را ایجاد نماید.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به نقش رسانه ها در پیگیری مصوبات سفرها اشاره کردوگفت: رسانه ها پیشرفت پروژه ها را ازمسوولان مطالبه کنند و پیگیری نمایند تا کارها درزمان خود به نتیجه برسد.
ابراهیم رئیسی که متوجه مطالبه جدی مردم برای افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج شده بود و آن را راهی برای توسعه استان می داند گفت: حتما باید روزی یک پرواز یا دو پرواز با مرکز وجود داشته باشد و این موضوع به وزیر راه و شهرسازی ارجاع داده می شود.
راه آهن اقلید – یاسوج مطالبه دیگری بود که بارها ازسوی نمایندگان مردم و رسانه ها مطرح شده بود تا جایی که نماینده بویراحمد و دنا درنشست شورای اداری از به کما رفتن این پروژه گلایه کرد رئیس جمهور نیز با بحق دانستن این مطالبه از سوی مردم و مسوولین گفت: این مطالبه به حقی است و حتما جزو برنامه های ما خواهد بود، ۶۰ سال خیلی زیاد و دور پنداشته شده و ما معتقدیم با پیگیری جهادی این کارها خیلی زودتر قابل انجام است و ان شالله بتوانیم خبر خوش اتصالات ریلی را به مردم کهگیلویه و بویراحمد بدهیم.
رئیس جمهور درادامه سخنان خود به موضوع سد آبریز به عنوان یکی از مطالبات مردم استان اشاره کرد و قول داد که این مطالبه و خواسته مردم را در مرکز پیگیری خواهیم کرد.
رئیسی در ادامه با اشاره به عقب ماندگی تاریخی در استان گفت:متاسفانه در استان شاهد یک عقب‌ماندگی تاریخی هستیم. اگر چه به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی انجام شده، اما بسیاری کارها در زمان خودش انجام نشده و امروز تبدیل به عقب‌ماندگی‌های انباشته شده است، اما مردم اطمینان داشته باشند که جبران این عقب‌ماندگی‌ها در اولویت کار دولت است.
وی تاخیر در انجام کارها و پروژه ها را از علل عقب ماندگی استان عنوان کرد و افزود: کارهای زیادی انجام گرفته ولی برخی کارها کند انجام گرفته و در زمان خود تمام نشده و همین موجب عقب ماندگی شده است.
باید مدیریت آب صورت بگیرد
آیت الله رئیسی با بیان اینکه انتظار داشتیم برخی کارها زودتر به نتیجه برسد، گفت: باید مدیریت آب صورت بگیرد، استان کهگیلویه بویراحمد مشکلی از نظر کمبود آب ندارد، باید آب در حوزه شرب و کشاورزی مدیریت شود.
رئیس جمهور تاکید کردسدهای در دست اجرا باید پیگیری شوند تا مردم در استان مشکل آب شرب و کشاورزی نداشته باشند.

نباید این پروژه تا ۳۰ سال طولانی می شد
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به جاده پاتاوه دهدشت که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری درسال ۷۳ به استان بود اشاره کرد و با انتقاد از طولانی شدن زمان اجرای اینپروزه گفت: این پروژه مصوبه زمان سفر مقام معظم رهبری به استان کهگیلویه و بویراحمد است و نباید این پروژه تا ۳۰ سال طولانی می شد.
تأکید بر بومی گزینی استخدام
آیت الله رئیسی با اشاره به درخواست کارگران پروژه های عمرانی برای اشتغال زایی گفت: کارگران پروژه‌های تمام شده باید در پروژه های جدید به کار گرفته شوند تا احساس بیکاری نکنند و به پروژه بعدی منتقل شوند.
وی با اشاره به بومی گزینی جذب نیرو گفت: بومی گزینی به این معنا است که افراد همان منطقه گرفته شوند، منظور این است که مردم شهرهای همجوار بومی همان منطقه باشند.
رئیس جمهور در خصوص لزوم توجه دوچندان به استان برای خروج از محرومیت، به حضور گرم و صمیمی مردم در همایش رئیس جمهور اشاره کرده و گفت: صفا و صمیمیتی مردم روز گذشته از خود نشان دادند مسوولیت آور است و باید کاری کنیم که دغدغه مردم کم شود.

مبلغ ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار مسوولیت های اجتماعی استان
رئیسی بیان کرد: وزارت نفت تحت عنوان مسوولیت های اجتماعی وظیفه دارد که برای توسعه استان هزینه کند، که مبلغ ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای سفر دوم اعتبار مسوولیت های اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده است.

برچسب ها :

ناموجود