تاریخ انتشار : دوشنبه 26 تیر 1402 - 8:17
کد خبر : 1336

حال و روز ناخوش‌ حمل و نقل هوایی در استان؛ فرودگاه یاسوج شرمنده مردم کهیگلویه و بویراحمد

حال و روز ناخوش‌ حمل و نقل هوایی در استان؛  فرودگاه یاسوج شرمنده مردم کهیگلویه و بویراحمد

وضعیت حمل و نقل هوایی در کهگیلویه و بویراحمد حال و روز خوشی ندارد و تنها دل خوشی به این بخش به دو پرواز در هفته به تهران و بالعکس بوده و توسعه پروازها نیز تنها در حد شعار باقی مانده و خبری از هواپیماها در آسمان زیبای این دیار نیست و یکی از مطالبات

وضعیت حمل و نقل هوایی در کهگیلویه و بویراحمد حال و روز خوشی ندارد و تنها دل خوشی به این بخش به دو پرواز در هفته به تهران و بالعکس بوده و توسعه پروازها نیز تنها در حد شعار باقی مانده و خبری از هواپیماها در آسمان زیبای این دیار نیست و یکی از مطالبات مردم این استان در سفر دوم رئیس جمهور به این استان افزایش پروازها است.
به گزارش امید مردم، یکی از مهمترین دلایل عدم رغبت سرمایه گذاران برای حضور و سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف در استان کهگیلویه و بویراحمد توسعه نیافتگی حوزه حمل و نقل اعم از هوایی، ریلی و زمینی است در حالی می‌توان گفت این دیار با داشتن بیش از ۲۰ درصد نفت و گاز کشور، ۱۰ درصد آب‌های سطحی، بیش از ۳۰۰ جاذبه طبیعی و کم نظیر گردشگری، معادن غنی و …بهشت سرمایه گذاری است.
کهگیلویه و بویراحمد با وجود واقع شدن در بین استان‌های استراتژیکی همچون اصفهان، فارس، خوزستان و بوشهر از نبود یک شبکه حمل و نقل توسعه یافته در حوزه زمینی، ریلی و هوایی رنج می‌برد تا جایی که هنوز بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر از جاده‌های روستایی این استان خاکی است.
صنعت حمل و نقل هوایی در جابه جایی مسافر سهم اندکی دارد اما این صنعت زیرساختی، شاخصی اساسی در توسعه هر منطقه‌ای محسوب می‌شود و از این رو حمل و نقل هوایی نقش انکارناپذیری در زمان کنونی در عرصه اقتصاد، تجارت، سلامت و بهداشت، علم و دیگر موارد ایفا می‌کند.
فرودگاه یاسوج بعد از فرودگاه شهرکرد مرتفع‌ترین فرودگاه کشور است با این تفاوت که فرودگاه شهرکرد در منطقه مسطح قرار دارد در حالی که فرودگاه یاسوج در کاسه قرار گرفته است و این شرایط را برای نشست و برخاست هواپیما خاص می‌کند. ‌هم‌اکنون تنها دو پرواز در هفته به مقصد تهران و بالعکس داریم، در حالی قابلیت برقراری روزانه دو پرواز وجود دارد.
آنگونه که مدیر فروگاه یاسوج می گروید هر چند که در حال حاضر تنها دو پرواز در هفته به مقصد تهران برقرار است اما به جرات می‌توان گفت این فرودگاه قابلیت برقراری روزانه دو پرواز را نیز دارد. البته که درگذشته وعده های فراوانی برای افزایش پروازهای این فرودگاه حتی در مسیرهای مشهدی کیش وعسلویه نیز بارها  از سوی مسولین به مردم وعده داده شد اما گویی قرار نیست وعده ایی اجرایی شود تا فروگاه بین المللی یاسوج همچنان شرمنده مردم در استان کهگیلویه و بویراحمد باش.

 

برچسب ها :

ناموجود