تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 دی 1401 - 13:30
کد خبر : 575

جولان سگ‌های ولگرد تهدیدی برای سلامت مردم

جولان سگ‌های ولگرد تهدیدی برای سلامت مردم
جولان سگ‌های ولگرد تهدیدی برای سلامت مردم است و متاسفانه هر روز تعداد سگ‌های ولگرد افزایش پیدا می‌کند و با توجه به شکستی لوله‌های آب آشامیدنی این موضوع به شدت سلامت مردم را تهدید می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جولان سگ‌های ولگرد تهدیدی برای سلامت مردم است و متاسفانه هر روز تعداد سگ‌های ولگرد افزایش پیدا می‌کند و با توجه به شکستی لوله‌های آب آشامیدنی این موضوع به شدت سلامت مردم را تهدید می‌کند.
سید جواد هاشمی ‌مهر در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی که به موضوع سگ‌های ولگرد، مشکلات ترافیکی و وضعیت آب سطح شهر یاسوج اختصاص داشت، اظهار داشت: جلسات کارگروه فرهنگی و اجتماعی هفته‌ای یکبار برگزار و دستگاه‌ها گزارش دهند که چه میزان از تعهدات را انجام داده‌ و عملیاتی کرده‌اند.
وی افزود: جولان سگ‌های ولگرد تهدیدی برای سلامت مردم است و متاسفانه هر روز تعداد سگ‌های ولگرد افزایش پیدا می‌کند و با توجه به شکستی لوله‌های آب آشامیدنی این موضوع به شدت سلامت مردم را تهدید می‌کند.
هاشمی‌مهر با بیان اینکه متاسفانه احساس مسئولیت‌ها برای ساماندهی سگ‌های ولگرد کم شده، گفت: اینکه دستگاه‌ها به وظایف خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی عمل نمی‌کنند و در این زمینه پای کار نیستند را به استاندار گزارش می‌دهیم.
وی با بیان اینکه در جلسه‌ای به این مهمی فرمانداری بویراحمد حضور ندارد و نماینده شرکت آب و فاضلاب را با دلیل اینکه سر وقت در جلسه حاضر نشد به جلسه راه ندادیم، عنوان کرد: اگر روال حضور آب و فاضلاب در جلسات به این شکل باشد اجازه حضور در جلسات آینده را نخواهیم داد.
هاشمی‌مهر بیان کرد: هر چند آب و فاضلاب در حوزه عمرانی است اما روزانه تلفن‌های زیادی از مردم برای قطعی آب و شکستگی لوله به دفتر حوزه سیاسی می‌شود و مردم مسائل را مطرح می‌کنند.
وی با اشاره به وضعیت ترافیک در سطح شهر یاسوج بر فرهنگ‌سازی رانندگی تاکید کرد و گفت: پلیس در این زمینه نیازمند کمک همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری است تا آسیب‌های ناشی از حوادث رانندگی در استان کمتر شود.
وی به تصادفات در محورهای استان اشاره و عنوان کرد: متاسفانه شاهد افزایش فوتی‌ها در حوادث رانندگی هستیم که نیاز به فرهنگ‌سازی است‌ و فرهنگ‌سازی باید از مدارس شروع شود.
هاشمی‌مهر مجهز شدن شهرهای استان به دوربین پایش تصویری را از جمله اقدامات در زمینه کاهش حوادث رانندگی دانست و بیان کرد: تفاهم نامه‌ای میان شهرداری و مخابرات منعقد و مخابرات موظف شد همه اقدامات لازم را انجام دهد، شهرداری‌ها هم موظف به خرید دوربین هستند که کار در برخی شهرهای استان از جمله سی‌سخت در حال انجام است. وی عنوان کرد: شوتی‌ها همچنان یکی از عوامل افزایش حوادث رانندگی است که استقرار ایستگاه ایست و بازرسی در منطقه میمند می‌تواند به کاهش حوادث رانندگی از جمله در موضوع خودروهای شوتی کمک کند.
هاشمی‌مهر خاطرنشان کرد: تاکنون سه قطعه زمین برای ایست و بازرسی میمند مشخص شده که زمین اول را مالک حاضر به فروش نشد، قیمت زمین دوم را بسیار بالاتر از آنچه بوده اعلام کردند و زمین سوم در محدوده محیط زیست و منابع طبیعی است که امیدوارم در این خصوص همکاری لازم صورت گیرد.
هاشمی‌مهر عنوان کرد: به دلیل کافی نبودن سرویس مدارس شاهد مشکلات ترافیکی در سطح شهر یاسوج هستیم که آموزش و پرورش جلسه ای با اتحادیه داشته باشد و این مشکل برای سال آینده رفع شود.
وی با بیان اینکه در زمینه فرهنگ رانندگی، فرهنگ کاهش ترافیک و سایر موارد کوتاهی شده گفت: به عنوان عضو شورای شهر از مردم عذرخواهی می‌کنم.
گفتنی است در این نشست شهرداری یاسوج به عنوان متولی جمع‌آوری سگ های ولگرد به ارائه اقدامات خود برای ساماندهی سگ‌های ولگرد اشاره و عنوان کرد در این زمینه جلساتی برگزار شده است اما به گفته مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری اقدام عملی و مفیدی برای ساماندهی سگ‌های ولگرد صورت نگرفته است.

برچسب ها :

ناموجود