تاریخ انتشار : دوشنبه 5 تیر 1402 - 11:45
کد خبر : 1246

جمعه خونین یاسوج؛ درس عبرتی برای مسوولین استان

جمعه خونین یاسوج؛ درس عبرتی برای مسوولین استان

تصادف زنجیره‌ای در روز جمعه‌ای که گذشت در ورودی شهر یاسوج سبب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از هموطنان شد که این حادثه گرچه تلخ و غمناک بود ولی با خود چند نکته عبرت‌آموز داشت که‌امید می‌رود مردم و مسئولان از آن درس بگیرند. به گزارش امید مردم نکته نخست در این تصادف ضرورت

تصادف زنجیره‌ای در روز جمعه‌ای که گذشت در ورودی شهر یاسوج سبب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از هموطنان شد که این حادثه گرچه تلخ و غمناک بود ولی با خود چند نکته عبرت‌آموز داشت که‌امید می‌رود مردم و مسئولان از آن درس بگیرند.
به گزارش امید مردم نکته نخست در این تصادف ضرورت چاره‌اندیشی برای جاده ناایمن ورودی شهر یاسوج بعد از پلیس راه شیراز بیش از پیش نمایان شد باید دید پس از این تجربه تلخ مسوولان برای ساماندهی این جاده پرتردد چاره‌اندیشی می‌کنند یا خیر.
کارشناسان راهنما و رانندگی استان قرار گرفتن پلیس راه یاسوج- شیراز و‌ایست بازرسی پس از یک سراشیبی تند و غیر استاندارد تنگ کناره را نیازمند ایجاد یک مسیر انحرافی می‌دانند و تأکید می‌کنند در صورتی که در کناره این جاده رمپ ایجاد و با ماسه پوشیده شود خودرو‌های دچار نقص فنی شده پس از برخورد با جسم نرم از سوی راننده قابل کنترل خواهد بود.
همچنین سال هاست که کارشناسان پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد نسبت به فعالیت دست فروشان در ورودی این شهر و تجمع تعداد زیادی خودرو که برای خرید از آنان در نقطه‌ای ناایمن پارک می‌کنند هشدار می‌دهند اما متأسفانه اقدامی برای جمع‌آوری آنان نشده‌امید می‌رود این حادثه نقطه آغازی بر پایان فعالیت دست فروشان در این منطقه باشد.
انتظار می‌رود با وقوع این تصادف خونین شهروندان دیگر از دست فروشانی که در منطقه مذکور بساط کرده‌اند خرید نکنند که در صورت تحقق چنین امری آنان چاره‌ای جز جمع کردن بساط خود ندارند.
همچنین تجمع شهروندان و مسافران در این مسیر که برای دقایقی مسیر عملیات اجرایی امدادرسانی به حادثه دیدگان را کند کرده بود نکته درس‌آموز دیگر تصادف زنجیره‌ای روز جمعه در ورودی شهریاسوج بود.
اگرچه موضوع تجمع شهروندان با تدبیر مسئولان متولی پس از دقایقی مرتفع شد اما انتظار می‌رود افراد در هنگام بروز چنین وقایعی برای تسریع در امدادرسانی در محل تجمع نکنند.
آخرین وضعیت حادثه دیدگان تصادف زنجیره‌ای در یاسوج
براساس آخرین اطلاعات سه نفر از مصدومان این حادثه ترخیص شده‌اند و ۲۱ مصدوم دیگر نیز هنوز در بیمارستان جلیل شهر یاسوج در حال مداوا هستند.
پنج مصدوم تصادف زنجیره‌ای یاسوج در مراقبت‌های ویژه بستری است
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون پنج نفر از مصدمان حادثه تصادف زنجیره‌ای پلیس راه یاسوج – شیراز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که وضعیت جسمی ۲ نفر از مصدومان این بخش وخیم گزارش شده است.
«سعید جاودان سیرت» روز یکشنبه با اعلام این مطلب به رسانه‌ها اظهار کرد: در این حادثه ۲۵ نفر مصدوم شد که ۱۸ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری هستند و ۲ نفر ترخیص شدند.
جاودان سیرت اضافه کرد: تا کنون ۶ نفر در حادثه تصادف جان خود را از دست دادند که از این تعداد پنج نفر در محل تصادف و یک نفر در بیمارستان جان خود را از دست داد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: ۶ قربانی این حادثه جهت معاینه و صدور جواز دفن به اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد منتقل شدند.
«کامروز‌ امینی» اضافه کرد: در پی تصادف یک تریلی با ۱۵خودرو در یاسوج، ۶ قربانی این حادثه جهت معاینه و صدور جواز دفن به اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد معرفی شدند که از این تعداد متوفیان ۲ کودک، یک مرد و سه زن بودند.
تصادف زنجیره‌ای یاسوج با تیم اعزامی از تهران بررسی می‌شود
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تصادف زنجیره‌ای دلخراش پلیس راه یاسوج گفت: بررسی این حادثه با حضور تیم کارشناسی از تهران انجام شد.
علیرضا نیکروز اظهار کرد: با توجه به دلخراش و سنگین بودن این حادثه، با حضور کارشناسان خبره از تهران با بررسی‌های لازم نتایج حادثه را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
ظهر روز جمعه هفته‌ای که گذشت یک دستگاه تریلی حامل بار آهن به علت نقض فنی در ترمز، بعد از پلیس راه یاسوج – شیراز، با تعدادی خودرو به صورت زنجیره‌ای برخورد که در این حادثه تاکنون تعداد ۶ نفر فوت و ۲۵ نفر مصدوم گزارش شد. از ۲۵ نفر مصدومی این حادثه ۱۵ نفر مرد و ۱۰ تن زن که از این تعداد خانم چهار نفر کودک هستند. در این حادثه ۲۵ خودرو با هم برخورد داشتند که سرنشینان ۱۴ خودرو کشته یا زخمی شدند. همه مصدومان با کمک امدادگران هلال احمر، فوریت‌های پزشکی و متولیان امر در کمترین زمان ممکن به بیمارستان شهید جلیل شهر یاسوج منتقل شدند.

برچسب ها :

ناموجود