تاریخ انتشار : جمعه 23 دی 1401 - 12:21
کد خبر : 636

بی مهری مسکن مهر در شهرک بلکوی یاسوج پس از ۱۲سال

بی مهری مسکن مهر در شهرک بلکوی یاسوج پس از ۱۲سال
بی مهری‌های مسکن مهر و سردرگمی ساکنانش همچنان در شهرک “بلکوی” یاسوج ادامه دارد حدود ۷۰ خانه مسکن مهر در این شهرک همچنان بلاتکلیف رها شده و صاحبان این خانه ها در شرایط اقتصادی و تورم کنونی مستاجر و بی سرپناه هستند.

بی مهری‌های مسکن مهر و سردرگمی ساکنانش همچنان در شهرک “بلکوی” یاسوج ادامه دارد حدود ۷۰ خانه مسکن مهر در این شهرک همچنان بلاتکلیف رها شده و صاحبان این خانه ها در شرایط اقتصادی و تورم کنونی مستاجر و بی سرپناه هستند.
احداث مسکن مهر در استان کهگیلویه و بویراحمد قصه پر غصه‌ای دارد، پروژه مسکن مهر شهرک بلکو در شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این امر مستثنی نبوده و با وجود گذشت ۱۲ سال از شروع عملیات احداث، نیمه‌کاره و بلاتکلیف رها شده و پیگیری‌های مکرر متقاضیان نیز تاکنون دردی را دوا نکرده است و هر چه به متولیان مربوطه و مسئولان استان مراجعه می کنیم قول امروز و فردا به ما می دهند.
قرار بود این واحدهای مسکن مهر یک سال بعد از شروع عملیات احداث، تکمیل و در اختیار مردم و صاحبان آنها قرار گیرند و حتی تمام هزینه این واحدها را از مردم دریافت کردند، اما تاکنون واحدی تحویل داده نشد. در واقع هدف از ساخت مسکن مهر دوا کردن درد مردم بی سرپناه بود اما در این شهرک نه تنها دردی دوا نشد بلکه دردهای آنها مضاعف شد.
یکی از صاحبان این واحدها گفت: تعداد واحدهای در حال احداث مسکن مهر شهرک بلکو را ۳۰۶ واحد در قالب ۵۱ بلوک ۶ واحدی در سه طبقه و با ۸۰ متر زیربنا مطرح کرد که از شهریور سال ۸۹ شروع شده بود و تعطیل شدن پروژه در مقاطعی منجر به طولانی شدن روند احداث و کُند شدن واگذاری به متقاضیان شده است.
وی افزود: به ما مبایعه نامه دادند که خانه‌هایمان را در اسفند ۹۸ به ما تحول دهند و طبق مبایعه نامه درصورتی که یک ساله و به موقع تحویل ندهند به ازای هر سال جریمه شوند اما به هیچ کدام از تعهدات شان عمل نکردند و تا کنون خبری از خانه‌هایمان نشد و تنها اسکلت خالی مانده است که بعضا فرسوده هم شدند.
یکی دیگر از صاحبان مسکن مهر تاکید کرد: از مسئولان استانی و کشوری از جمله آقای استاندار و آیت الله رئیسی انتظار داریم که ما را از سردرگمی در بیاورند و ما را نجات دهند.
یکی دیگر از صاحبان امتیاز پروژه مسکن مهر شهرک بلکو با بیان اینکه در سال ۸۹ قراردادی با سازمان همیاری شهرداری‌های استان برای احداث مسکن مهر بلکو منعقد شد، گفت: در حالی که قرار بود این واحدها یک ساله به متقاضیان تحویل داده شوند اما با گذشته ۱۲ سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند.
وی افزود: وام ۲۵میلیون تومانی مسکن مهر که برای احداث هر کدام از واحدهای این پروژه به سازمان همیاری شهرداری‌های استان پرداخت شد به دلایل نامعلوم برای ساخت این مسکن‌ها استفاده نشد و مالکان همچنان داریم ۱۰۰ قسط وامی را که خانه ای برای آنها ساخته نشده را می دهند.
بابکان پور، مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: در نشست هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان قرار شد که دو قطعه زمین این سازمان فروخته و این واحدهای مسکن تکمیل و تحویل صاحبان آنها شود.
همچنین” سجاد کاشانی”، سرپرست سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: قرار است که جلسه هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان فردا دوشنبه چهارم دی ماه ۱۴۰۱ تشکیل و وضعیت این تعداد واحد مسکن مهر تعیین تکلیف می شوند.

۱۱۵ پروژه نیمه تمام ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد
رییس دفتر فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان حدود ۱۱۵ پروژه ورزشی در حال اجرا و ناتمام وجود دارد که شاخص ترین آنها، هتل ورزشی “یاسوج” است. مسیح دل بازجو گفت: هتل ورزشی “یاسوج” حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به دلیل کمبود اعتبار راکد است اگرچه با پیگیری و همکاری استاندار، در صدد هستیم، تکمیل این پروژه طی یک لایحه ای به متمم سفر رییس جمهوری اضافه شود. وی تاکید کرد: پس از تکمیل و افتتاح این طرح مشکل میزبانی انواع رقابت های ورزشی استانی و ملی در شهر یاسوج تا حد قابل ملاحظه ای برطرف می شود.
کار احداث پروژه هتل ورزش شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع از سال ۱۳۸۵، در مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری “دولت آباد” در شهر “یاسوج” آغاز شد و پس از گذشت قریب به ۱۵ سال تنها حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. دل بازجو دیگر پروژه های نیمه تمام و در حال اجرای ورزشی استان را برشمرد و گفت: استخر ورزشی بانوان در “گچساران”، با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و استخر شنای “پاتاوه” با ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در حال اجرا است.// عیسی فتحی

برچسب ها :

ناموجود