تاریخ انتشار : سه شنبه 27 تیر 1402 - 13:24
کد خبر : 1340

همت الله دانش

به نامه ها مردم سریعا پاسخ دهید؛دو روی سکه استقبال گسترده مردم از رئیس جمهور

به نامه ها مردم سریعا پاسخ دهید؛دو روی سکه استقبال گسترده مردم از رئیس جمهور

– امید مردم// استقبال بی نظیر و به یاد ماندنی مردم کهگیلویه و بویراحمد در دومین سفر رئیس جمهور به این استان، در حالی در رسانه های ملی  و محلی بازتاب گسترده پیدا می کند که این مردم در دریایی از مشکلات غوطه ور هستند و برای دستیابی به راه حلی برای این مشکلات به

– امید مردم// استقبال بی نظیر و به یاد ماندنی مردم کهگیلویه و بویراحمد در دومین سفر رئیس جمهور به این استان، در حالی در رسانه های ملی  و محلی بازتاب گسترده پیدا می کند که این مردم در دریایی از مشکلات غوطه ور هستند و برای دستیابی به راه حلی برای این مشکلات به هر کاری دست می زنند. استقبال بی نظیر مردم از رئیس جمهور سکه دو رویی است که برای تحلیل آن باید هر دو طرف سکه را به خوبی و همزمان دید.
از یک طرف این مردم در تمام دوره ها و سختی ها برای حفظ کشور، نظام و حمایت از ولایت و مسولین خود سنگ تمام گذاشته اند و از جان خود و عزیزانشان در راه حراست و مراقبت از آرمان های خود، گذشتند به طوری که به نسبت جمعیت بالاترین رزمنده، جانباز و شهید را بدون هیچ چشمداشتی تقدیم این نظام و کشور نمودند. دفتر افتخارات این مردم در ولایت مداری و اطاعت از رهبری چنان کامل شده است که هیچکس نمی تواند در این زمینه تردیدی به خود راه دهد. اما این مردم که در تمام گذرگاههای سخت که نظام نیاز به حمایت داشت سنگ تمام گذاشته و پرچم پر افتخار ایران را بالا برده اند در سخت ترین شرایط زندگی و معیشتی به سر می برند به طوری که کهگیلویه و بویراحمد در شاخص های توسعه پایین ترین رده را در کشور به خود اختصاص داده است. این موضوع را می توان در بالا بودن نرخ بیکاری، افزایش آسیب های اجتماعی، بالا رفتن آمار طلاق، افزایش آمار خودکشی و… در استان به راحتی دید و حتی می توان فقر و محرومیت این استان را در چهره پیرزنان ۲۰ تا ۲۵ ساله زیلایی جستجو کرد. همین امر باعث شده است تا روی دیگر سکه خود را به خوبی نشان دهد. جماعت نامه به دستی که روزها در انتظار بوده اند تا بالاترین مقام اجرایی کشور به استان سفر کند. شاید بتوانند دردها ومعضلات خود را با وی به طور مستقیم و یا با نمایندگان تام الاختیارش در شهرستانها در میان بگذارند شاید فرجی حاصل شود.
هر چند که سامانه ۱۱۱ برای ثبت درخواست ها و بیان مشکلات مردم اعلام شده است اما مردم این موضوع را جدی نگرفته اند و از هر طریقی در تلاشند تا جزئیات برنامه های سفر رئیس جمهور را به دست بیاورند و خود را به او برسانند چرا که امید به حل معضل و مشکلاتشان از طریق رساندن نامه به رئیس جمهور و هیات دولت دارند. هر چند که دردها و مشکلات مردم آنقدر زیاد است که دیگر نیازی به نوشتن نامه و یاداشت برای رئیس جمهور و هیات دولت نیست، اما کسی یارای ایستادن و بحث کردن در این باره با مردم را ندارد. ما بر این باوریم در نگاه به استقبال گسترده و پرشور مردم استان از رئیس جمهور باید دو روی سکه را با هم دید چرا که نگاه یکطرفه به این سکه می تواند اعتماد عمومی مردم که بزرگترین سرمایه این نظام است را خدشه دار نماید. بنابراین مسوولین که در کلام خود را پاسخگوی مردم می دانند باید به صورت عملی نیز این امر را به اثبات برسانند و با پاسخگویی شفاف، سریع و قانع کننده به نامه های مردم، اعتماد به نظام و مسوولین دولت را افزایش دهند و قدردان حضور و استقبال گسترده مردم باشند.

برچسب ها :

ناموجود