تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 تیر 1402 - 7:00
کد خبر : 1352

پوریا دانش

با پایان یافتن سفر رئیس جمهور به استان؛ برخورد با مدیران ناکارآمد مطالبه برجای مانده مردم

با پایان یافتن سفر رئیس جمهور به استان؛ برخورد با مدیران ناکارآمد مطالبه برجای مانده مردم

امید مردم// ناکارآمدی، رابطه بازی، قوم گرایی، تبعیض و پارتی بازی از معضلات و آسیب هایی است که سالیان سال است در سیستم اداری کشور فریاد زده می شود و بسیاری از کارشناسان و فعالان عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این موضوعات را به عنوان بخشی از عوامل توسعه نیافتگی و عقب ماندگی اعلام

امید مردم// ناکارآمدی، رابطه بازی، قوم گرایی، تبعیض و پارتی بازی از معضلات و آسیب هایی است که سالیان سال است در سیستم اداری کشور فریاد زده می شود و بسیاری از کارشناسان و فعالان عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این موضوعات را به عنوان بخشی از عوامل توسعه نیافتگی و عقب ماندگی اعلام می کنند و خواستار برخورد با عوامل آن هستند.
اعتراف به وجود این معضلات و یا بهتر بگوییم آسیب های اجتماعی در سیستم های اداری و دولتی از گردونه فعالان سیاسی اجتماعی و یا منتقدین نیز فراتر رفته است به گونه ای که بالاترین مقام اجرایی کشور نیز در سفر به استان کهگیلویه وبویراحمد بار دیگر آن را تکرار کرد و نسبت به اعمال چنین رفتارهای ناپسندی به مدیران دولتی هشدار داد. رئیس جمهور هر گونه رابطه و باندبازی و‌فامیل سالاری در ادارات را ممنوع اعلام می کند و مسئولان و مدیران را از داشتن هر گونه رابطه ناسالم بر حذر می دارد. البته که این هشدارها و برحذر داشتن های آقای رئیس جمهور در زمینه برخورد با مدیران متخلف لازم و ضروری است اما قطعا کافی نبوده و نیست و نمی تواند پاسخگوی مطالبه جدی مردم در این زمینه باشد.
دولتی که با وعده های مقابله بابی عدالتی و تلاش برای سالم سازی روابط و قانونگرایی توانست نظر مردم را جلب و آرای لازم برای رسیدن به پاستور را کسب نماید قطعا می داند که برخورد با مدیران متخلف که رابطه بازی، باندبازی، قوم گرایی و پارتی بازی را در کارنامه خود دارند مطالبه عمومی و خواست اکثریت مردم خواهد بود.
عملکرد دولت در سفر به خوزستان و برکناری ۱۵ مدیر ضعیف و ناکارآمد، این توقع را در مردم سایر نقاط کشور ایجاد نمود که با سفر های استانی شاهد برخورد قاطع و خداحافظی دولت با مدیرانی خواهند بود که نمی توانند بر اساس قانون رفتار نمایند و به هر طریق ممکن درصدد هستند تا راه گریزی پیدا کرده و نیات شوم خود را عملی کنند.
در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز چنین انتظاری وجود داشت اما با سفر هیات دولت به استان و پایان یافتن آن، این انتظارها نیز پایان یافت تا مطالبه مردم مبنی بر عزل مدیران ضعیف و ناکارآمد هنوز برجای مانده باشد و مردم برای شنیدن خبرهایی مبنی بر برخورد با مدیران ناکارآمد که مانع توسعه یافتگی استان میشوند منتظر بمانند.
قطعا استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نماینده ارشد دولت در استان، صدای بلند مردم مبنی بر وجود پارتی بازی و تبعیض از سوی برخی مدیران و لزوم برخورد با این افراد را شنیده است و از نارضایتی و گلایه آنها خبر دارد. مردم انتظار دارند استاندار آستین ها را بالا زده و بدون در نظر گرفتن مسایل فرعی و حاشیه ای، با مدیران ضعیف و ناکارآمد که اسباب نگرانی مردم را با رفتارهای غیر قانونی خود بوجود آورده اند و مانعی برای توسعه استان می باشند برخورد قانونی نماید. هر چند که شاید در سفر معاون رئیس جمهور که قبل از سفر هیات دولت و رئیس جمهور به استان صورت گرفت، لیستی از مدیران استان برای تغییر تهیه شده باشد اما در سفر رئیس جمهور به استان خبری از لیست و تغییر مدیران نبوده است تا یکی از مطالبه های جدی و بحق مردم همچنان باقی بماند.

برچسب ها :

ناموجود