تاریخ انتشار : شنبه 15 مهر 1402 - 0:07
کد خبر : 1528

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛ دستور ویژه رئیسی برای رفع مشکلات استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛ دستور ویژه  رئیسی برای رفع مشکلات استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهمترین موضوعات مطرح شده در دیدار اخیر با رئیس جمهور، گفت: آخرین وضعیت برخی طرح های مهم و شاخص در بخش های مختلف از جمله در حوزه صنایع نفت و گاز، راه ها، فرهنگ و هنر و کشاورزی مطرح شد که آیت الله رئیسی دستورات ویژه از وزارتخانه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مهمترین موضوعات مطرح شده در دیدار اخیر با رئیس جمهور، گفت: آخرین وضعیت برخی طرح های مهم و شاخص در بخش های مختلف از جمله در حوزه صنایع نفت و گاز، راه ها، فرهنگ و هنر و کشاورزی مطرح شد که آیت الله رئیسی دستورات ویژه از وزارتخانه های مربوطه برای تسریع در اجرای آنها را صادر کرد.
سید علی احمدزاده اظهار کرد: مسائل مختلف پیرامون عمران و آبادی استان، حمایت از سرمایه‌گذاری ، تسریع در اجرای پتروپالایشگاه گچساران، پتروشیمی چرام، تخصیص اعتبارات سفر محضر رئیس جمهور مطرح شد.
وی بیان کرد: در این نشست مشکلات پتروپالایشگاه گچساران، پتروشیمی دهدشت و چرام محضر رئیس جمهور مطرح شد و آیت الله رئیسی دستور فوری برای تشکیل جلسه و کارگروه ویژه ای در این راستا برای رفع مشکلات و موانع پیش روی این طرح ها را صادر کرد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد افزود: ۱۰ استاندار از استان های مختلف کشور خدمت رئیس جمهور رسیدیم و در رابطه با وضعیت استان و مسائل آن با رئیس جمهور صحبت هایی داشتیم.
وی افزود: به رئیس جمهور درخواست تسریع در روند اجرای پتروپالایشگاه گچساران داده شد و آقای رئیسی نیز به وزارت نفت دستور شتاب بخشی و تسریع در روند اجرایی شدن این طرح را داد.
دستور ویژه رئیس جمهور برای تسریع در اجرای طرح های زیربنایی کهگیلویه وبویراحمد
استاندار کهگیلوه وبویراحمد همچنین گفت: منطقه ویژه اقتصادی گچساران نیز از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود که رئیس جمهور دستور داد که هرچه سریعتر سازمان مناطق آزاد تجاری برای رفع مشکلات فراروی ان ورد کند و این طرح را تعیین تکلیف کند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: همچنین در مورد پتروشیمی چرام صحبت و مطرح شد که قرار بود در سفر دوم این طرح کلنگ زنی شود اما به دلایل مختلف عملی نشد.
احمدزاده ابراز کرد: ۵۰ هکتار زمین در اختیار سرمایه گذار قرار داده شد و ۲ سال مطالعات انجام و انواع مجوزهای مختلفی صادر شده است.
وی تاکید کرد: اما مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور صحبت های دیگری داشته و رئیس جمهور به مدیرعامل شرکت پتروشیمی کشور دستور داد که هر چه سریع تر مشکل این پتروشیمی را رفع کند و سرعت عملیات اجرایی آن افزایش یابد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد افزود: همچنین در رابطه با تخصیص اعتبارات سفر اول رئیس جمهور به استان صحبت شد، ۵۲ درصد از تخصیص های سفر نخست رئیس جمهور به استان داده نشده است.
وی بیان کرد: سفر ورزا برای استان پر برکت خواهد بود و برای نمونه سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ۱۰ هزار میلیارد ریال در بخش فرهنگ و هنر دستاورد داشت.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: قرار است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شهر یاسوج مرکز استان پردیس سینمایی راه اندازی کند و اکنون به دنبال تامین زمین برای این پردیس هستیم.
احمدزاده عنوان کرد: از وزیر اقتصاد و دارایی نیز دعوت شده به استان ما سفر کند و مشکلات ، ناترازی بانک ها و سرمایه گذاری در استان ارائه شود؛ زیرا هلدینگ ها و زیز مجموعه گسترده ای دارد و این سفر می تواند بسیار پر خیر و برکت باشد. احمدزاده تاکید کرد: برای تخصیص های سریع تر اعتبارات سفر اول و دوم رئیس جمهور نیز صحبت هایی شد.برای اینکه مصوبات سفر ها تحرک بیشتری پیدا کند از رئیس جمهور درخواست کمک تخصیص اعتبارات صورت گرفت.
وی گفت: همچنین مشکلات و مسائلی پیرامون عمران و آبادی استان و حمایت از سرمایه گذاری مطرح شد و قرار شد توجه ویژه ای داشته باشند.