تاریخ انتشار : شنبه 24 تیر 1402 - 7:52
کد خبر : 1314

استاندار اعلام کرد: رئیس جمهور دوشنبه وارد استان می شود

استاندار اعلام کرد: رئیس جمهور دوشنبه وارد استان می شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان از روز دوشنبه میزبان رئیس جمهور و هیأت دولت خواهد بود از مردم برای شرکت در سخنرانی عمومی رئیس جمهور در یاسوج و بهمئی دعوت کرد. به گزارش امید مردم، سید علی احمدزاده در میان خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج خطاب به نمازگزاران گفت:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان از روز دوشنبه میزبان رئیس جمهور و هیأت دولت خواهد بود از مردم برای شرکت در سخنرانی عمومی رئیس جمهور در یاسوج و بهمئی دعوت کرد.
به گزارش امید مردم، سید علی احمدزاده در میان خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج خطاب به نمازگزاران گفت: استان در هفته پیش‌رو میزبان آیت‌الله دکتر رئیسی و هیأت دولت خواهد بود، رئیس جمهور صبح روز دوشنبه ۲۶ تیر ماه وارد استان می‌شود و دو روز در استان دیدار مردمی خواهد داشت و پروژه‌های بزرگی را افتتاح می‌کنند، ضمن اینکه پروژه‌های بزرگی در این سفر کلنگ‌زنی خواهد شد. وی با بیان اینکه اعتباری که برای زیرساخت‌ها و حوزه سرمایه‌گذاری به استان داده می‌شده در سال‌های آینده موجب پیشرفت و ترقی استان خواهد شد، گفت: دیدار رئیس جمهور ابتدا با مردم است که در مرکز یاسوج اتفاق خواهد افتاد و همه مردم شهر‌ها و روستا‌ها و مناطق استان میزبان رئیس جمهور، هیأت دولت و همراهان خواهد بود.
احمدزاده بیان کرد: به دلیل گرمای هوا ترجیح داده شد دیدار و سخنرانی قبل از نماز مغرب و عشاء، ساعت ۱۷ عصر در ورزشگاه تختی شهر یاسوج انجام می‌شود و رئیس جمهور به محض ورود چند پروژه را افتتاح خواهند کرد. وی بیان کرد: سد چم شیر، ابر پروژه پتروشیمی گچساران، کارخانه قند یاسوج، محور پاتاوه به دهدشت و بیمارستان بهمئی با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود، بقیه پروژه‌ها هم یا اسامی آن‌ها اعلام می‌شود یا توسط وزراء افتتاح می‌شوند. احمدزاده بیان کرد: تعدادی از وزراء در سفر حضور دارند و به همه شهرستان‌های استان سفر کرده و به نمایندگی از رئیس جمهور با مردم دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت. وی بیان کرد: این سفر تعدادی پروژه کلنگ‌زنی دارد که گاز مختار در دو فاز کلنگ زنی می‌شود، پیمانکار پروژه مشخص شده است و تعداد قابل توجهی اشتغال در مرکز استان ایجاد می‌کند که با کلنگ‌زنی این پروژه شاهد تحولات در صنایعی مرتبط خواهیم بود. احمدزاده خاطرنشان کرد: پتروپالایشگاه گچساران با خوراک ۱۰۵ هزار بشکه در روز و سرمایه‌گذاری اولیه ۲. ۵ میلیارد کلنگ‌زنی می‌شود و به طور همزمان برای سه تا چهار هزار نفر شغل ایجاد می‌شود، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود طرف سه تا چهار سال آینده این پروژه ساخته شود. وی ادامه داد: پتروشیمی چرام در دشت آهو دیگر پروژه کلنگ‌زنی سفر دور دوم دولت است که در زمان ساخت ۳هزار اشتغال ایجاد می‌شود و در پایین دست اشتغال و صنایع بزرگی ایجاد می‌شود. احمدزاده ادامه داد: مینی پالایشگاه دهدشت با ظرفیت ۱۰ هزار بشکه در روز کلنگ‌زنی می‌شود و بالغ بر ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود، ضمن اینکه سد سقاوه هم کلنگ‌زنی خواهد شد و در سفر ده‌ها پروژه راه روستایی، جاده روستایی و درون استانی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
وی افزود: اعتباری بالغ بر ۱۱هزار میلیارد تومان در سفر دوم دولت پیش‌بینی شده که در طی دو تا سه سال تخصیص داده می‌شود، سر جمع اعتبارات در حوزه سرمایه‌گذاری و صنایع بزرگی که عملیات احداث آن آغاز می‌شود بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است.

برچسب ها :

ناموجود